Kategoriler
Kişisel

Ya değilse?

Ya değilse? Ya göründüğü gibi değilse? Ya duyulduğu gibi değilse? Ya seninle ilgili sandığın hiçbir şey seninle ilgili değilse? Ya ölüm son değilse? Ya hastalık felaket değilse? Ya sana öğretilen hiçbir şey öğretildiği gibi değilse? Ya kötülük kötü değilse? Ya iyilik iyi değilse? Ya değişiyorsa her bakış açısına göre?

Uzuuuuun sessizliğimden sonra 2020 üzerine bir yazı yazmamak olmazdı..

Kutuplaşmanın bu kadar ileri seviyesini daha önce yaşamış mıydık bilmiyorum. Bazı kaynaklar 2021’in daha da kutuplaşma getireceğini söylüyor. Şenlik var desenize 🙂

Bütün mesajlar aynı şeyi söylerken; şimdide kal, akışta kal.. Kendine iyi geleni seç.. Senin için olmayan bir başkası içindir.. Hoşuna gitmeyen şeyleri yargılamadan bırakmayı becer artık eyyyyy insanoğlu insan! Kazançlar ve kayıplar (gibi görünen), sevgi ve nefret (gibi görünen) yapım aşamasında (gibi görünen) pek çok gündem ile.. Devam ediyorum yola..

2020’ye bakınca.. Kah sevgi, kah korku görüyorum insanların gözlerinde.. Sözlerinde..

Ama söyleyin bana şimdi.. Ya göründüğü gibi değilse? Ya duyulduğu gibi değilse? Ya başkasının gözlerinde gördüklerimiz, korku da.. sevgi de.. kendimizden başkası değilse? Ne kadar özgürleştirici bir his Ya Rabbim! Aydınlanma dedikleri buna uyanmak olsa gerek! Hayat zihnimizin içinde dostum.. Ve bütün konu zihnini ne kadar kontrol edebildiğinde..

Ne hoş geldin 2020.. Ne hoş geçtin.. Çünkü biliyorum ki artık hiçbir şey göründüğü gibi değil.. Hiçbir şey duyulduğu gibi değil.. Bana öğretilen hiçbir şey öğretildiği gibi değil.. Doğum başlangıç değil.. Ölüm son değil.. Hastalık felaket değil.. Kayıplar kayıp, kazanlar kazanç değil.. Hayat hiç de öğrendiğimiz gibi değil.. Hayat çok “kendi ne düşündüğümüzde..” Hayat kendi zihnimizde.. Sevecek ya da korkacak kendimizden başkası yok.

Hiç olmadı ve hiç olmayacak..

Sevgiyle,

Yogini Hande

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir