Kategoriler
Kişisel

Yüksek Benlikle Sohbetler 8 “Mutlu Bir Düşünce!”

Mutlu bir düşünce! Mutlu bir düşünce! Haydi düşün. Mutlu bir düşünce düşün. Neşe, coşku, keyif! Sevdiğin birini düşün! En sevdiğin eşyanı. Keyifli bir anı.. Mutlu bir düşünce bul. Hemen şimdi! Modunun düştüğünü hissettiğin zamanlarda içinden şunları tekrar edebilirsin. Neşe, keyif, coşku, sevinç! Kahkaha, coşku, mutluluk, sevinç, keyif, sevgi, neşe, haz, doyum.. Devam et durmadan tekrarla.. Beden kimyan, enerjin, değişmeye başlayacak. Güne buradan devam et. Akışının kolaylaştığını göreceksiniz. Tek yapmanız gereken size iyi gelen birşeyleri tekrar etmek. Sözcük bile olabilir. Bu aslında kolaydır. Zihniniz saçmaladığınızı söylemeye başladığında, ona patronun kim olduğunu hatırlatın. O sizin kullandığınız bir araç. Kendi başına düşünce getirmesine izin vermeyin. Sizin istediğiniz şeyleri düşünmesini söyleyin. O iyi bir hizmetkardır. Ve herşeyi alışık olduğu şekilde tekrar etmeye programlanmıştır. Hayatınızı değiştirmek ve kalitesini yükseltmek istiyorsanız düşünce alışkanlıklarınızın farkına varın. Bunun doğal birşey olduğunu kabul edin. Ve yeni düşünceler düşünme alışkanlığı pratiği yapın. Zihnin yapısı sizi kontrol etmesin. Siz zihninizi kontrol edin.

Hey! Bununla ilgili bir yazı yayınlamıştım.Tekerleğinden indirilen farenin özgürlüğünü kaybettiğini düşünmesi! aynı şeyi söylemeniz pek güzel 🙂

– Hala bizi ayrı düşünüyorsun 🙂 Bir düşünce alışkanlığı daha. 3D dünyada 38 yıldan sonra bu anlaşılır bir durum. Ama keninle çalışmaya devam etmelisin.

Evet daha öğrenimin ilk yıllarında başladık. Türkçe dersinde “Ben, sen o, biz, siz, onlar” diye öğrendik. “Hepimiz” diye bir kavram yok. Ama sizin bahsettiğiniz birlik kavramı bendeki Hepimiz hissine karşılık geliyor. Bunu da “Boomerits” adlı kitapta fark etmiştim. 

– Boomeritis bilinç evrelerini anlatan çok değerli bir çalışma. Çok insana hizmet etti. İnsan bir cevabı aramayagörsün. Tüm sorularınız aslında henüz siz sormadan cevaplandı.

Ya bu da güzel bir his…  Yani bir yerlerde bir şeylerin bizim için birşeyler yaptığını bilmek.. 

– Bu yapmak değil. Sizin oluş halinize göre sonsuz olandan olmak istediğiniz bilgi ile buluşuyorsunuz. Tekrar ediyoruz hayat sizden doğru olan birşey. Hem mikroya, hem makroya doğru. Merkezde siz varsınız. Herşey sizin algınız (farkındalık düzeyiniz) ve inançlarınız ile şekilleniyor.  İnançlar düşünce alışkanlıklarıdır. Yani düşünmeye alıştığınız şeyler inançlarınız haline gelir.

Devam edecek..

Sevgiyle,

Yogini Hande

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir